Vodafone Türkiye’nin Çevre Yönetimi Çalışmalarına Uluslararası Onay

Vodafone Türkiye, sürdürülebilir bir gelecek hedefiyle yaptığı çalışmalar kapsamında ülke genelinde telekomünikasyon, bilgi işlem ve şebeke altyapısını kapsayan ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi sertifikasyon sürecini tamamladı. Vodafone, uluslararası alanda çevre dostu bir kuruluş olduğunu tescilledi. Vodafone Türkiye ayrıca, Vodafone Grubu içinde bu sertifikayı alan 3’üncü ülke oldu.

Vodafone, daha sürdürülebilir bir geleceğe katkıda bulunmak üzere çalışmalarını sürdürüyor. Şirket, sürdürülebilir ve çevreye duyarlı bir işletme modeli olarak tescillenmek üzere başlattığı ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi sertifikasyon sürecini tamamladı. Böylece, Vodafone Türkiye’nin yaklaşık 25 bin baz istasyonu ile Esenyurt, Tuzla, İzmir, Ankara ve Adana’da bulunan teknoloji merkezleri ve faaliyet gösterdiği binaları ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi’ne dahil edildi. Bu gelişmeyle birlikte Vodafone Türkiye, Vodafone Grubu içinde, İrlanda ve İngiltere’nin ardından ISO 14001 sertifikası alan 3’üncü ülke oldu.

“ÇEVRESEL ETKİMİZİ AZALTMAYA YÖNELİK YATIRIMLARIMIZA DEVAM EDECEĞİZ”

“Amaç odaklı bir şirket olarak tüm dünyada operasyonlarımızdan kaynaklı çevresel etkimizi azaltma hedefiyle çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Ekonomik ve sosyal kalkınmada sürdürülebilirlik önemli rol oynuyor. Bireylerden kurumlara herkesin çevreyi en doğal halinde tutabilecek davranışlar sergilemesi, insan ve ticari faaliyetler sonucunda zarar gören ya da yok olan ekolojik çevreyi geri kazanmaya yönelik faaliyetlerde bulunması önem taşıyor.

Bu bakış açısıyla yola çıkarak tüm baz istasyonlarımızı ve teknoloji merkezlerimizi kapsayacak şekilde 2021 yılında başlattığımız ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi sertifikasyon sürecini başarıyla tamamladık. Sahadaki uygulamalarımız ve farkındalık çalışmalarımız ile denetleme kuruluşlarından büyük takdir gördük. Vodafone Grubu içinde ISO 14001 sertifikası alan üçüncü ülke olduk. Bu sertifikayla birlikte, uluslararası alanda çevre dostu bir kuruluş olduğumuzu kanıtlamış ve tescillemiş olduk. Büyük bir gayret ve özveriyle çalışarak sertifikasyon sürecimizi başarıya ulaştıran ekiplerimize teşekkür borçluyuz. Vodafone olarak, çevresel etkimizi azaltmaya yönelik yatırımlarımıza devam edeceğiz.”