Turkcell, Sürdürülebilir Satış Kanallarında Genişlemeye Gitti

Turkcell, 2023 yılında sürdürülebilirlik dönüşümüne müşterilerini daha çok dahil edebilmek amacıyla online ve fiziksel satış kanallarına yönelik mevcut proje ve uygulamalarına yenilerini ekliyor. Müşterilerine 81 ildeki 1110 Turkcell Mağazası ve Pasaj aracılığıyla sürdürülebilir ürün seçeneği sunan operatör şirketi, hayatın her alanına dokunan faaliyetleriyle de çevresel, sosyal ve dijital kapsayıcılık değerini artırıyor.

Turkcell sürdürülebilirlik odaklı uygulamalarını ülke genelindeki tüm mağazalarına ve pazaryeri platformu Turkcell Pasaj’a entegre ediyor. Çevreci ve dönüştürülmüş ürün ve ambalajlardan geri dönüşüme, yenilenmiş cihaz satışından mağazalardaki enerji verimliliği ve mağaza çalışanlarının sürdürülebilirlik eğitimlerine kadar halihazırda pek çok uygulamaya yenilerini ekliyor. 2022 yılında Türkiye’nin 81 ilinde 103 mağazada hayata geçirdiği Engelsiz Mağazacılık konseptiyle herkes için erişilebilir engelsiz mağaza hizmeti sunan şirket, ‘Eğitime Dönüştür’ projesiyle dönüştürülen elektronik atıklara, Pasaj’da fidana dönüşen alışverişten, ürün tedarik zincirine kadınların dahil edilmesine ve sokak hayvanlarına kadar pek çok farklı alanda hayata dokunuyor.

“SÜRDÜRÜLEBİLİR ÜRÜNLERLE GERİ DÖNÜŞÜME VE ÇEVREYE KATKI SUNUYORUZ”

Sürdürülebilir ürün seçeneklerini artırdıklarına dikkat çeken Turkcell Bireysel Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Kadri Özdal; “Daha iyi bir gelecek için üstün dijital hizmetler vizyonumuzla, teknolojinin eşitleyici ve onarıcı gücünü kullanarak her alanda olumsuz etkimizi sıfırlamak ve olumlu etkimizi artırmak için çalışıyoruz. Bu dönüşümü tüm ekosistemimizi dahil ederek gerçekleştiriyoruz ve birlikte daha iyiye dönüşüyoruz. Ürün ve servislerimizi geliştirirken enerjiyi verimli ve yüzde 100 yenilenebilir enerjiden kullanmaya dikkat ediyoruz; Turkcell Enerjim ile mağazalarımızın enerji tüketimlerini izlemelerini sağlıyoruz.

Ekolojik ayak izi ve sürdürülebilirlik çalışmalarının yanı sıra sunduğumuz ürün ve hizmetlerle iklim değişikliğine çözümler geliştiriyoruz. Döngüsel işleyişe olan inancımızla ürünlerimizin kullanım süresini uzatıyor, kullanılamaz hale gelen ürünlerin yaşam döngülerini ise ‘geri dönüştürme’ ile tamamlamalarını sağlıyoruz. Mağazalarda ve Pasaj’da sürdürülebilir bir hayata geçiş için ürün seçeneklerimiz mevcut. 2023 yılında sürdürülebilirlik dönüşümüne müşterilerimizi daha çok dahil edebilmek amacıyla proje ve uygulamalarımıza yenilerini ekleyeceğiz. Bunlardan biri de müşterilerimize mağazalarımızda ve Turkcell Pasaj’da sunacağımız sürdürülebilir ürün seçenekleri olacak” dedi.