Toplu Kullanım Alanlarında Yeni Nesil Hava Temizleyicilere Talep Arttı

Yeni eğitim öğretim yılının başlamasına sayılı günler kala ebeveynler, çocuklarının bakteri ve virüslere maruz kalmasından endişe ediyor. Yeni nesil hava temizleyiciler, toplu kullanım alanlarını havasını virüslere karşı korumada son dönemde sıkça tercih ediliyor. Philips Ev Aletleri Orta Doğu, Türkiye ve Afrika Bölgesi Pazarlama Direktörü Esin Karadede, toplu kullanım alanlarında yeni nesil hava temizleyicilere talebin arttığını belirtti.

Dünya Sağlık Örgütü, okul gibi çeşitli virüs ve bakterilere ev sahipliği yapan toplu kullanım alanlarının temiz hava ya da uygun şekilde filtrelenmiş havayla saatte en az 6 kez yenilenmesini, havalandırma sistemi ve hava sirkülasyonu imkanının olmadığı mekanlarda ise hava temizleyicilerinin kullanılmasını öneriyor. Virüs ve bakterilere karşı oldukça savunmasız olan çocukların hava kirliliğine maruz kalmaları da akciğer fonksiyonları üzerinde olumsuz bir etki yaratabiliyor. Varşova Tıp Fakültesi Pediatri Bölümü Pnömonoloji ve Alerji Doçenti Profesör Wojciech Feleszko, hava temizleyicilerinin iç mekan hava kalitesini iyileştirerek astım tedavisini destekleyebileceğine dikkat çekiyor.

Almanya’daki Goethe Üniversitesi’nde Deneysel Atmosferik Araştırma Profesörü Joachim Curtius liderliğinde gerçekleştirdiğimiz bağımsız çalışmada, taşınabilir hava temizleyicilerimizin, yoğun ve yetersiz havalandırılan kalabalık alanların zararlı gaz seviyesini düşürmeye yardımcı olduğunu tespit ettik. Pencere ve kapılarının kapalı olduğu, 27 kişinin yer aldığı sınıfta gerçekleştirdiğimiz deneyde kullandığımız model AC2887 hava temizleme cihazımız, virüslerin hızlı yayılmasını sağlayan virüs-zararlı gaz konsantrasyonunu 30 dakikada yüzde 90 azaltmayı başardı” dedi.

YAŞAM ALANLARINI VİRÜS VE BAKTERİLERE KARŞI KORUMA ALTINA ALIYOR 

En yeni teknolojileri kullanarak geliştirdikleri hava temizleyici cihazlarla yaşam ve sosyalleşme alanlarını hijyenik bir ortama dönüştürerek salgın hastalıkların önüne geçmeyi hedeflediklerini belirten Esin Karadede, “Hava temizliği ve hava kalitesini iyileştirmeye yönelik geliştirdiğimiz yenilikçi ürünlerimizle her türlü mekana sağlıklı bir nefes getiriyoruz. Quiet Mark sertifikalı Philips 3000i Hava Temizleyici ile evlerde gözle görülemeyen virüs, alerjen veya kirletici maddelerin tek bir düğme ile filtrelenmesini sağlıyoruz.

NanoProtect HEPA filtre teknolojili hava temizleyiciyle mekanları virüs, bakteri, polen, toz, evcil hayvan kepeği, gaz ve diğer kirletici maddelere karşı koruma altına alıyoruz. Philips 3000i Hava Temizleyici, oldukça kapsamlı donanımı, saatte 520 metreküp kapasitesiyle temiz havayı odanın her köşesine dağıtırken, ultra sessiz bir temizleyici olarak sağladığı enerji tasarrufuyla da tüketicilerle dostluk kuruyor” ifadelerinde bulundu.