Togg, Çevreye En Az Zarar Veren Vizyon Ortaya Koyuyor

SANAYİ ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, “İklim kriziyle mücadelenin yolu, yenilenebilir enerji ve sürdürülebilirlikte geliyor. Togg da ortaya koyduğu vizyonla yenilenebilir enerjiye dayalı, sürdürülebilir, çevreye en az zarar veren bir vizyon ortaya koyuyor” dedi.

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, ABD’de düzenlenen Tüketici Elektroniği Fuarı (CES) 2023’te ‘Togg Dijital Mobilite Bahçesi’ni ziyaret etti. Togg CEO’su Gürcan Karakaş ile birlikte standı inceleyen Bakan Varank, ‘Beyond X’ adıyla tanıtılan ve mobiletinin yarından sonrasına ilişkin ipuçları veren alanını deneyimledi. Bakan Varank’a, Türkiye’nin Washington Büyükelçisi Hasan Murat Mercan, Anadolu Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Özilhan ve Turkcell Genel Müdürü Murat Erkan eşlik etti.

Bakan Varank, CES’in 1960’lı yıllardan beri yapılan dünyanın en önemli elektronik fuarlarından olduğunu belirterek, “Firmalar, her yıl buraya gelerek yeni ürünlerini ve teknolojilerini tanıtıyor. Togg da 2 senedir bu fuarda. Geçen sene ilk kez katıldığında insanlar garipsemişti. Bir otomobil markasının elektronik fuarında boy göstermesi, yeni kabul edilebilir bir anlayıştı. Togg, ‘Bir otomobilden daha fazlası’ diyerek yola çıktı. Aslında değişen, dönüşen otomotiv endüstrisinde teknolojiler, beklentiler ve otomobillerin kullanıcıya sunduğu imkanlar değişiyor. Togg, bir teknoloji firması olduğunu göstermek için geçen sene bu fuara katıldı. Bu sene geldiğimiz noktada çok daha fazla otomotiv markasının burada olduğunu görüyoruz. Bu manada Togg’un bir vizyon ortaya koyduğunu söyleyebiliriz” diye konuştu.