Sürdürülebilir Gelecek Ödülleri Sahiplerini Buldu

Türkiye Otomotiv Bakım Dernekleri Federasyonu’nun (TOBFED) düzenlediği Sürdürülebilir Gelecek Zirvesinde ‘Gelecek Elimizde Ödülleri’ sahiplerini buldu. Otomotiv, iş, sanat ve sivil toplum dünyasının buluştuğu etkinlikte sürdürülebilir çevreye katkı sunan kurum kuruluşlar ödüllendirildi.

GARANTİ BBVA’NIN İKLİM DEĞİŞİKLİĞİ İLE MÜCADELESİNE ÖDÜL

Sürdürülebilir bir gelecek için Türkiye’nin iklim değişikliğiyle mücadelesine ve düşük karbonlu ekonomiye geçişine katkıda bulunmayı amaçlayan Garanti BBVA, Karbon Ayak İzi projeleri ile ödül aldı. Sürdürülebilir tarım uygulamalarında ve atalık tohumların korunmasını önceleyen Tekfen Holding kuruluşu Toros Tarım da TOBFED Sürdürülebilir Gelecek Zirvesi yaptığı ‘Gelecek Elimizde Ödülleri’nde ödüllendirildi. Toros Tarım’ın ödülünü, Toros Tarım Mali İşler Genel Müdür Yardımcısı Ahmet Eren, ödülünü TOBFED Yönetim kurulu üyesi Seda İçin Taymez’den aldı.

Elektrikli ya da hibrit araçlara özel 2 puan kar payı indirimi ile Çevreci Araç Finansmanı paketini açıklayan Emlak Katılım Bankası da ödül alan kuruluşlar arasındaydı. Emlak Katılım Bankası adına ödülü Proje Finansmanı ve Ürün Yönetimi Direktörü İsmet Erdem, Tüketici Konfederasyonu Başkanı Aydın Ağaoğlu’nun elinden aldı.Sürdürülebillir Gelecek için ödül alan isimler arasında çevre konusunda haberler yapan Fox TV muhabiri Damla Yıldız Söken, TV 100 sunucusu Ela Rümeysa Cebeci ve NTV Yeşil Ekran sunucusu Buse Yıldırım, ödüllerini Okan Bayülgen’den aldı.