SOCAR Energy School Başlıyor

SOCAR Türkiye, Sabancı Üniversitesi Yönetici Geliştirme Birimi EDU iş birliğiyle ‘SOCAR Energy School’ sertifika programı 12 Kasım’da başlıyor. Sektör içi ve sektör dışında bulunan herkesin programa başvurabildiğini belirten SOCAR Türkiye İletişim ve Kamu İlişkileri Başkanı Mikayil Yusifov, bu okulun Türkiye’de enerji alanında 360 derecede tüm konuları kapsayan ilk ve tek program olduğunu söyledi.

Online ortamda 12 Kasım – 17 Aralık’ta gerçekleştirilecek olan SOCAR Energy School için  basın toplantısı düzenlendi. SOCAR Türkiye İletişim ve Kamu İlişkileri Başkanı Mikayil Yusifov ve Sabancı Üniversitesi Yönetici Geliştirme Birimi EDU Proje Koordinatörü Doç. Dr. Murat Kaya’nın sözcülüğünde, ‘SOCAR Energy School’ sertifika programının tüm detaylarını paylaşıldığı toplantıda, programa 500’ün üstünde başvuru yapılırken toplam 63 saatlik eğitim verileceği belirtildi.

50 kişinin elenerek seçildiği sertifika programıyla enerji alanında uzmanlaşmak isteyen kamu ve özel sektör yöneticilerine, akademisyenlere, medya temsilcilerine, uluslararası politika yapıcılarına, Azerbaycan’dan ve Türkiye’den bürokratlara; alanında uzman eğitmenler ve dünyaca ünlü konuşmacıların enerjinin her alanında kapsamlı bilgi ve deneyimlerini dinleyerek geniş bir bakış açısına sahip olmaları, küresel ve bölgesel enerji konularını çok yönlü değerlendirebilmeleri amaçlanıyor.

 AMAÇ TÜRKİYE’NİN ENERJİ SEKTÖRÜNDEKİ GELİŞİMİNİ SAĞLAMAK

İletişim ve Kamu İlişkileri Başkanı Mikayil Yusifov ,“SOCAR Enerji School, Türkiye’de ilk kez akademi ve sanayi arasındaki iş birliğini eğitim alanında da farklı bir perspektifle başlatan ayrıca Türkiye’de bu alanda 360 derecede tüm konuları kapsayan ilk ve tek program. Programla Türkiye’nin enerji sektöründeki gelişimini sağlamak istedik. Enerjiyle alakalı daha fazla bilgi edinerek katılanların bu konu hakkında rahatça tartışabilmesini amaçladık. İnanıyoruz ki hem özel sektörden hem basın mensuplarından hem de STK’ların katılımıyla programımız çok farklı perspektif yaratacak” açıklamasını yaptı.