Mars Logistics 2022’yi Yüzde 29 Büyüme ile Kapattı

Mars Logistics, 2022 yılını 515 milyon Euro ciro ve Euro bazında yüzde 29 büyüme ile kapattığını açıkladı. Şirket, geçen yıl yaptığı 60 milyon Euro’luk filo yatırımına ek olarak 2023’te de yaklaşık 30 milyon Euro’luk yatırım yapmayı planlıyor. Büyüme rakamlarını değerlendiren Mars Logistics Yönetim Kurulu Başkanı Garip Sahillioğlu, “2022 yılında yüzde 10 büyüme hedeflemiştik, yılın sonunda yüzde 29 ile hedefimizin üzerinde bir büyüme gerçekleştirdik. 2023 yılında hedefimiz ise yüzde 12 büyüme” dedi.

Mars Logistics Yönetim Kurulu Başkanı Garip Sahillioğlu, 2022 yılındaki çalışmalarını değerlendirerek, 2023 hedeflerine ilişkin bilgi verdi. 1989 yılında kurulan şirketin, 2 bin 344 çalışanı, yurt içi ve yurt dışında toplamda 38 şube ve deposu ile tüm lojistik hizmetlerini müşterilerine entegre bir şekilde sunduğunu söyleyen Sahillioğlu, otomotiv sektöründe yaklaşık 500, tekstilde ise 2 bin firma olmak üzere bütün sektörlerde toplamda yılda 8 bine yakın firmaya hizmet verdiklerini dile getirdi. Sahillioğlu, yurt içinde ve yurt dışındaki büyüme stratejilerinin devam edeceğini belirtti.

ODAK ‘SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK’

“Sürdürülebilir taşıma modları yatırımlarımız ile intermodal ve demiryolu taşımalarımız sayesinde bir önceki yıla göre yüzde 61 emisyon tasarrufu ve karşılığı 1.6 milyon ağaca eş emisyonun salımını engelledik” diyen Sahillioğlu, yeşil lojistik çalışmalarının ve sürdürülebilirlik çalışmalarının devam edeceğinin altını çizdi.

Hadımköy Lojistik Merkezi Çatı Üstü Güneş Enerji Santrali projesine de değinen Sahillioğlu, “Sürdürülebilirlik, en çok odaklandığımız konulardan biri. Hem taşıma modlarında hem de şirket içindeki her alanda doğaya saygılı iş anlayışıyla hareket ediyoruz. Bu kapsamda sürdürdüğümüz atık yönetim faaliyetleri, yağmur suyu hasadı, evraksız ofis portalları dışında geçtiğimiz senelerde hayata geçirdiğimiz Hadımköy Lojistik Merkezi Çatı Üstü GES projemiz ile Mars’ın yurt içindeki tüm tesislerinin tükettiği enerjiden daha fazla enerji ürettik. Bu sayede üretilen elektrikle; 2021 yılında bin 472 ton CO2e, 2022 yılında bin 516 ton CO2e emisyon tasarrufu sağladık” dedi.