Enerjisa Enerji, Plug and Play ile İş Birliğine İmza Attı

Enerjisa Enerji, Silikon Vadisi’ndeki girişimler ve şirketler için küresel inovasyon platformu olan Plug and Play ile iş birliğine imza attı. Atılan imza ile Enerjisa Enerji, Türkiye’de faaliyet gösteren Plug and Play’in İstanbul Ofisi Akıllı Şehirler Dikeyin kurucu üyelerinden biri olurken bu girişimle beraber ekosistemindeki bilgi ve deneyim alışverişini hızlandırarak sahada proje, iş birliği ve yatırım fırsatları yaratmayı hedefliyor.

Enerjisa Enerji, İstanbul’da gerçekleştirilen törenle Silikon Vadisi’ndeki girişim ve şirketler için küresel inovasyon platformu Plug and Play ile yeni bir iş birliğine imza atarak, Plug and Play İstanbul Ofisi’nin Akıllı Şehirler dikeyinin kurucu üyelerinden biri oldu. Platform; akıllı şehirler, sürdürülebilirlik, enerji, sağlık, nesnelerin interneti, tedarik zinciri, fintek gibi farklı konu başlıkları üzerinde çalışırken üyesi olan şirketlere dünya çapında potansiyel iş birlikleri için network ağı sunuyor. Tören,  Enerjisa Enerji CEO’su Murat Pınar ile Plug and Play Türkiye ve EMEA Bölge Direktörü Lale Can Gözübüyük’ün katılımıyla gerçekleştirildi.

“İNSANIN HAYATIYLA İLGİLİ FAYDA SAĞLAYAN NE VARSA HEPSİNDE VAR OLMAYI SÜRDÜRECEĞİZ” 

“Bugün kurumsal şirketlerin yenidünya düzeninde startuplar ile hız kazanması sağlanıyor. Biz Enerjisa olarak son 9 dönemdir kurum içi girişimcilik programımızı başlatmıştık. Binden fazla projenin 35’ten fazlası desteklendi ve 8 tanesi şu an canlıda. Bunu yaparken aynı zamanda Türkiye’deki startuplar, enerji dünyası, sürdürülebilirlik, iş sağlığı ve güvenliği konularında da çalışmalarımızı yapmış, desteklemiştik. Enerjisa olarak tüm bunları Türkiye’de gerçekleştiriyoruz ama biz artık bunun dünyaya açılması gerektiğine inanıyoruz. Oradan buraya fikirler, buradan oraya çözümler. Bugün dünyanın en önemli hikâyesi hızlı olabilmek, önemli kararları hızlı verebilmek. Dünyanın önemli hızlandırıcılarından Plug and Play ile geldiğimiz noktada Türkiye’de yaptığımız girişimleri, dünya platformuna nasıl taşırız, global nasıl oluruz ve ülkemize nasıl fayda sağlarız düşüncesi ile hareket ediyoruz.