CarrefourSA, 200’üncü Bayisini İzmir’de Açtı

Türkiye’de 30. yılını kutlayan CarrefourSA, 2020 yılında hayata geçirdiği bayilik sistemiyle esnaf ve girişimciyi de desteklemeye devam ediyor. Türkiye’de 45 ilde 900 mağazası, 11 binden fazla çalışanı ve 13 deposuyla hizmet veren marka, 200. bayisini İzmir Mavişehir’de açıtı. 1000 metrekarelik satış alanı, 12 bine yakın ürünüyle bayilik sisteminin Süper Mağaza konseptindeki en büyük bayi olduğunu söyleyen CarrefourSA İcra Kurulu Üyesi Bulut Batum, “Türkiye’de yüzde 35-40 civarında olan organize gıda perakendesinin payı Avrupa’da yüzde 90’lara ulaşıyor.

Bu yüzden biz de Türkiye büyürken esnafımızı ve girişimcilerimizi kazanmak adına bayilik sistemimizi hayata geçirdik. Hayata geçirdiğimiz bu bayilik sistemiyle küçük ve orta ölçekte esnafa ve girişimciye CarrefourSA güvencesiyle ticaret yapma imkânı sunuyoruz. İzmir’de açılışını gerçekleştirdiğimiz 200. bayi ise bizim için çok önemli. Sistemimizdeki en büyük bayi mağazası olmasının yanı sıra 2023 yılı içerisinde güneş paneli kullanımı ile kendi enerjisini de üretebilir hale gelecek” dedi.

KADIN GİRİŞİMCİLERİMİZİN SAYISI HER GEÇEN GÜN ARTIYOR

“CarrefourSA olarak şu anda 39 ilde bayilerimizle hizmet veriyoruz” diyen Batum, “Hedefimiz ise 3 yıl içinde 1000 bayiye ulaşmak. Bunu yaparken, kadın çalışan oranı yüzde 40 olan bir şirket olarak bayilik sistemi içinde de kadın girişimcilerin artması için desteklerimiz devam ediyor. Şu anda 200 bayimizin 30’u kadın girişimcilerin yönetiminde. Bazı bölgelerimizde yer alan bayilerimizde ise tüm çalışma ekibi kadınlardan oluşuyor. Bundan çok memnunuz ve önümüzdeki dönemlerde de bu sayının artması için çalışmalarımız devam edecek” ifadelerini kullandı.

“Bayilerimize sunduğumuz avantajlardan biri de ürün gamındaki gücümüz” diyen Batum, “Bayilerimize ürünlerini bizden alma zorunluğunu koymuyoruz. Ancak mağaza içerisinde satılan her ürünün kontrolü ve denetimi bizim sorumluluğumuzda. Bunun yanı sıra doğru ürün, doğru üretici ve doğru fiyat politikası bayilerimizin dikkatini çekiyor. Bu yüzden bayilerimizin büyük bir çoğunluğu kaliteli ve uygun fiyatlı ürünleri satışa sunmak için alımların yüzde 90’ını bizden gerçekleştiriyor.