Akasya’da Ekim Etkinliklerinin Teması ‘Sürdürülebilirlik’

Akasya, 26 Ekim Dünya Sürdürülebilirlik Günü öncesinde çeşitli marka iş birlikleri ile gerçekleştireceği etkinliklerde ekim ayının temasını ‘sürdürülebilirlik’ olarak belirlediğini duyurdu. Akasya ve H&M sürdürülebilir bir gelecek hedefiyle 15-16 Ekim tarihlerinde atölyeler düzenliyor. Ziyaretçiler, AVM’de yer alan H&M mağazası önünde oluşturulacak alandaki atölyelere katılarak Gülin Meşe, İrem Öztürk, Rabia Yıldırım ve Şimal Bilgiç eşliğinde markası fark etmeksizin istedikleri bir kıyafetlerini onaracak ve yeniden tasarlayacak.

‘Arzum x Vahaa Akıllı Bahçe’ 24 Ekim tarihine kadar Akasya zemin katta yer alan stantta misafirlerin deneyimine sunuluyor. Stant ayrıca iki farklı etkinliğe de ev sahipliği yapacak. 15 Ekim Cumartesi günü şef Murat Çakmak, Arzum x Vahaa Akıllı Bahçe ürünlerini hasat ederek misafirlere smoothie hazırlarken; 22 Ekim Cumartesi günü çocuklar için topraksız tarım, sürdürülebilir gıdaya yönelik tohum ekim ve hasat atölyeleri yapılacak.

Geçen ay otoparkında Borusan Otomotiv ve BMW Türkiye iş birliğiyle ikinci eşarj istasyonunu açan Akasya, misafirlerine 15-22-29 Ekim Cumartesi günleri saat 10:00-19:00 arası BMW i3’ün yeni elektrikli modelini deneyimleme fırsatı sunuyor. Döngüsel mağaza Nivogo’da 15 Ekim Cumartesi günü kişiselleştirmeye uygun ayakkabı alan herkes ücretsiz tasarım atölyesine katılma fırsatı kazanacak. Kullanıcılara daha sürdürülebilir ve bilinçli bir alışveriş deneyimi sunan Nivogo, misafirlerine gün boyunca mağazadaki özel alanda birbirinden renkli tasarımlarla ürünlerini kişiselleştirme imkanı sunacak.

Akiş GYO, küresel iklim krizine karşı sürdürülebilir ve inovatif çevre teknolojileri geliştiren Ecording ile iş birliğine iki yılı aşkın süredir devam ediyor. İş birliği kapsamında bugüne kadar 120.000 tohum topu, insansız hava araçları ecodrone’lar aracılığıyla ağaçlandırılması zor alanlara atılarak ekolojik yaşamın sürdürülebilirliğine katkıda bulunuldu.